Aktualności

Nasza sala – po remoncie

Sala i nie tylko, wyremontowany został cały obiekt, tak wewnątrz jak na zewnątrz, łącznie z remizą. Nie wszyscy pamiętają, że budynek sali z zapleczem wybudowany został z inicjatywy mieszkańców Bukówca w latach 1973-1977. Większość prac została wykonana w tzw. czynie społecznym, czyli nieodpłatnie. Bukówczanie, w tym fachowcy-rzemieślnicy, podejmowali się określonych działań, a Społeczny Komitet Budowy wszystko koordynował, kontrolował, rozliczał.

XXVI Konkurs Mówimy Gwarą za nami...

Konkurs ten, można powiedzieć „wrócił do źródeł” – ze względu na remont dużej sali odbył się tam, gdzie odbyło się kilka pierwszych konkursów gwarowych: w salce szkolnej bukówieckiej szkoły. Z konieczności był imprezą zamkniętą, na widowni zasiedli tylko opiekunowie, niektórzy rodzice i zaproszeni goście. No i oczywiście uczestnicy, a było ich w tym roku dwadzieścioro pięcioro.

Otwarcie wiatraka na Wiatracznej

Po kilku miesiącach prac dziś otwarliśmy wyremontowany wiatrak koźlak przy ul. Wiatracznej w Bukówcu. Osiem lat temu Stowarzyszenie Bukówczan MANU wyremontowało wiatrak na zewnątrz (śmigi, altanka, dyszel, gontowy dach i ściana wiatrowa). W tym roku zrobiliśmy remont wnętrza: wymianę stropów, schody wewnętrzne, oczyszczanie drewna, konserwację, malowanie. Przy wiatraku pojawiła się wiata rekreacyjna, a we wnętrzu urządziliśmy interaktywne wystawy narzędzi rolniczych i rzemieślniczych.

Szukaj