Aktualności

Szanowni Bukówczanie

W najbliższą niedzielę 12 maja, w naszym bukówieckim kościele pod wezwaniem św. Marcina, odbędzie się msza święta w intencji wybitnego Bukówczanina, honorowego mieszkańca Bukówca, śp. Stanisława Malepszaka.

WIEK TO TYLKO LICZBA

24 marca w Bukówcu nagrywany był jeden z odcinków ogólnopolskiego programu „Wiek to tylko liczba”. Był to odcinek szczególny, bo przygotowywany na Wielkanoc.

… I znów mieliśmy nowe lotko!

Który to już raz po Bukówcu rozbrzmiewał śpiew: Zielóny gaj, koszyczek jaj? Może pięćsetny, może osiemsetny, może jeszcze więcej? Wiemy, że to stary, słowiański zwyczaj i corocznie przynosi nam wiosnę, ciepło, pomyślność i urodzaj.

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bukówcu

6 stycznia minęła 105 rocznica  wybuchu tego zwycięskiego Powstania w naszej wsi. Właśnie w Święto Trzech Króli 1919 roku Bukówczanie zadecydowali o przyłączeniu się do walk powstańczych, które trwały w Wielkopolsce od 27 grudnia 1918 roku.

Nasza Babcia Pela

Niedawno swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka naszej wsi. Pelagia Zając (z domu Apolinarska). Dla nas po prostu Babcia Pela. Urodziła się 14.12.1923 roku w Bukówcu Górnym, gdzie spędziła niemal całe swoje życie. Zawsze pogodna, ciekawa życia oraz niezwykle gościnna. Przy każdej wizycie częstuje nas chociaż cukierkiem: „Irena, no daj im coś”, zawsze mówi do swojej córki, z którą mieszka. O babcię dbają i pomagają w codziennych czynnościach, mieszkająca z nią córka Irena oraz wnuczka Grażyna z rodziną.

Szukaj