Aktualności

W Bukówcu Górnym bisowali na początek Nowego Roku.

W poniedziałek, 6 stycznia 2025 r. w Święto Trzech Króli w Gminie Włoszakowice i regionie leszczyńskim odbyło się wiele wydarzeń związanych z tym Świętem. Ponadto miały miejsce uroczystości upamiętniające Powstańców walczących i poległych ponad 100 lat temu w walce o odzyskanie niepodległości w Powstaniu Wielkopolskim.

XXVII Konkurs Mówimy Gwarą 2024

Konkurs w swoim tradycyjnym wymiarze, czyli na bukówieckiej sali, odbył się po raz ostatni 5 lat temu. Ze względu na pandemię, potem remont sali, Konkursy odbywały się online, w szkole  lub w ogóle (2023)...  Organizatorzy mieli wiele obaw, czy wznowiony Konkurs spotka się z tak szerokim odbiorem jak niegdyś. Okazało się, że obawy okazały się nieuzasadnione. Dopisali zarówno uczestnicy jak publiczność.

W tym roku mieliśmy dwadzieścioro pięcioro finalistów. Konkurowali w 5 kategoriach: Szczawiki, Szaranki   Młode Stare Wrób

NASTROJENI NA TRADYCJE

3.rocznica wpisu Tradycji kulturowych Bukówca Górnego na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Pytano się: dlaczego koncert  w trzecią rocznicę wpisu… Ano dlatego, że do tej pory nie było go w ogóle. Stało się tak z różnych przyczyn, co nie zmienia faktu, że należało go zrobić.

Przygotowały go wspólnymi siłami bukówieckie Zespoły, których repertuar to właśnie pieśni, muzyka i tańce wpisane na Listę: Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz, Zespół Regionalny NOWE LOTKO, Kapela Dudziarska MANUGI, Kapela Zespołu NOWE LOTKO, Kabaret DZIURA oraz Chór św. Cecylii.

Nagroda za GRĘ O TRADYCJĘ

W dniu 6 listopada 2024 r. rozstrzygnięto Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Organizatorzy oceniali inicjatywy i projekty, które realizowane były przez powiaty, gminy, ośrodki  kultury, muzea, biblioteki a także organizacje, podmioty gospodarcze i organizacje pożytku publicznego,  w latach 2023-2024.

Sukces bukówieckiego Chóru św. Cecylii na Wielkopolskim Turnieju Śpiewaczym  w Czempiniu

26 października odbył się w Czempiniu Wielkopolski Turniej Śpiewaczy w ramach XLVII Wielkopolskiego Święta Pieśni i Muzyki. W tegorocznym konkursie udział wzięło 13 zespołów z różnych części województwa wielkopolskiego. Występy zespołów oceniało jury w znamienitym składzie: dr hab. Małgorzata Podzielny - Kierownik Katedry Edukacji Muzycznej, Doktor habilitowany sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, dr Alicja Szeluga - dyrygent Chóru Skowronki Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz mgr Andrzej Słowikowski - były dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Lubinie, muzyk-pedagog, aranżer i kompozytor, dyrygent chóralny.

Szukaj