Grupa APOLINARSKI - Apolinarski Group

Previous Next

Grupa APOLINARSKI - Apolinarski Group

Grupa kaskaderów konnych wykonujących pokazy ułańskie, pokazy woltyżerki kozackiej oraz western. Powstała w roku 2002 z inicjatywy Pawła Apolinarskiego, a jej siedziba znajduje się Bukówcu Górnym w gminie Włoszakowice.

Zespół kaskaderów tworzy dziesięcioro członków. Należą do nich: Krzysztof Lipowy, Szymon Rolla, Marcin Szulc, Hieronim Apolinarski, Krzysztof Lutomski, Daniel Nowaczyk, Mariusz Grygiel, Daniel Blask, Sebastian Blask oraz Paweł Apolinarski. Pochodzą oni z Bukówca Górnego, z Leszna i ze Święciechowy. Podstawą ich wspólnej pracy jest pasja i zamiłowanie do koni. To właśnie one stanowią najważniejszy element zespołu. Grupa posiada 12 koni biorących udział w pokazach.

Paweł Apolinarski – założyciel grupy – całe życie związał  z końmi. Ukończył technikum rolnicze o specjalizacji chów, hodowla i użytkowanie koni. Jest  instruktorem jazdy konnej. Służył w Szwadronie Kawalerii Wojska Polskiego i tam zdobył patent masztalerza kawalerzysty. Z powodzeniem brał również udział w zawodach w powożeniu, w konkurencji western oraz military. Jednak prawdziwą pasją okazała się właśnie kaskaderka konna.

Grupa daje liczne pokazy w całej Polsce. Bierze udział w rekonstrukcjach znanych bitew (między innymi bitwy pod Grunwaldem, Bitwy Warszawskiej). Angażowana jest do nagrywania scen kaskaderskich w znanych produkcjach filmowych, np w filmie Jerzego Hofmana Bitwa Warszawska 1920 (3D).

Więcej na: www.apolinarski-group.pl

Kontakt: Paweł Apolinarski, tel. 695 196 383

Szukaj