Aktualności

Zespół Regionalny i Manugi w TVP 3

Zespół Regionalny i Manugi w TVP 3

Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego oraz Kapela Manugi wystąpiły w półgodzinnym programie nadawanym w telewizji TVP 3 Poznań. Stało się to za sprawą zaproszenia do nowej serii programów nagrywanej w formule „na żywo” pod nazwą „Łączymy z muzyką Wielkopolski”. Program ten od 5 marca emitowany jest (i będzie) regularnie w każdą środę, kilka minut przed godziną 19:00.

Co to za okazja?

Bukówieccy artyści są widocznie poważani w środowisku, gdyż realizatorzy programu zaproponowali Zespołowi udział już w pierwszym odcinku - czyli na otwarcie całej planowanej serii. Jednak ze względu na brak możliwości zebrania całej Grupy w terminie pierwszej emisji Bukówczanie zaprezentowali się przed telewizyjną publicznością tydzień później, podczas nagrywania drugiego odcinka.

W swojej 60-letniej działalności Zespół miewał już doświadczenia z występami dla programów telewizyjnych. Bądź co bądź jest to zawsze nagranie „bez dubla” i czuć było, że koleżnka trema szwendała się  między naszymi artystami tuż przed nagraniem.

Jak „trafia się do telewizji?

Artyści z bukówieckiego Zespołu mówią, że to bardzo łatwe. Otrzymuje się zaproszenie, a żeby tak się stało wystarczy tańczyć, śpiewać i grać z pasją i zaangażowaniem przez… około 60 lat!

Jak wygląda studio telewizyjne i proces nagrania „od zaplecza”?

Studio TVP 3 mieści się w Poznaniu przy ul. Serafitek w dużym estetycznym budynku, ale nie spodziewajmy się jakiejś hollywoodzkiej architektury, z jaką kojarzyć się może magia telewizji.

Bukówieckimi artystami dobrze zaopiekowano się od samego wejścia na teren TVP, przydzielono dużą garderobę, udostępniono miejsce z ciepłymi napojami, tym którzy mieli wypowiadać się bezpośrednio do kamery zafundowano wizytę u pani makijażystki.

Pracownicy redakcji kręcący się wśród artystów byli bardzo sympatyczni, cierpliwi ale też ciekawi tego co Zespół prezentuje, skąd przyjechał i… co tak naprawdę jest w butelce, którą trzyma Pan Młody podczas tańczenia Wiwata.

Żeby solidnie przygotować takie półgodzinne nagranie należało się pojawić w studiu nagrań już na trzy godziny przed emisją programu.

Potem już nie było nic skomplikowanego. Szybkie omówienie już wcześniej przygotowanego scenariusza, próba, wprowadzenie drobnych zmian i poprawek… i „jazda” przed kamery!

O samym nagraniu nie ma już co opowiadać… bo po co, skoro można je zobaczyć. Technologia pozwala nam odtworzyć je w każdej chwili. W każdej, w której przebywamy w sacrum zwanym…Wi–Fi. Występ można oglądać na stronie TVP Poznań, a najłatwiej jest odwiedzić profil Zespołu lub GOK na facebooku.

Podsumowując była to świetna okazja do promocji regionu, tradycji i Gminy Włoszakowice, a sam wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w ramach którego Zespół prowadzi swoją działalność. Ponadto spotkała się „młodość” z doświadczeniem, bo o ile Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego ma już ponad 60 lat to TVP 3 dopiero 30…

Szukaj