W dniu 6 listopada 2024 r. rozstrzygnięto Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Organizatorzy oceniali inicjatywy i projekty, które realizowane były przez powiaty, gminy, ośrodki kultury, muzea, biblioteki a także organizacje, podmioty gospodarcze i organizacje pożytku publicznego, w latach 2023-2024.
26 października odbył się w Czempiniu Wielkopolski Turniej Śpiewaczy w ramach XLVII Wielkopolskiego Święta Pieśni i Muzyki. W tegorocznym konkursie udział wzięło 13 zespołów z różnych części województwa wielkopolskiego. Występy zespołów oceniało jury w znamienitym składzie: dr hab. Małgorzata Podzielny - Kierownik Katedry Edukacji Muzycznej, Doktor habilitowany sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura, dr Alicja Szeluga - dyrygent Chóru Skowronki Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz mgr Andrzej Słowikowski - były dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Lubinie, muzyk-pedagog, aranżer i kompozytor, dyrygent chóralny.
Druhowie TG. Sokół w Bukówcu Górnym w dniu 17-18.09.2024 zorganizowali zbiórkę darów pomocy dla powodzian z Kletna i Stronia Śląskiego w Kotlinie Kłodzkiej. Hojność i dobroć jaką okazali mieszkańcy Bukówca oraz sąsiednich wiosek dla powodzian przeszła najśmielsze oczekiwania.
28 września 2024r TG. Sokół w Bukówcu Górnym zorganizowało 28 Rajd Motorowy Drogami Września 1939 im. Zbigniewa Świętka, który to był pomysłodawcą i wieloletnim organizatorem tego rajdu. Na starcie zgłosiło się 24 motorowców z gminy Włoszakowice i gmin ościennych.
Ta wielka uroczystość odbyła się 22 września 2024r. Rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w bukówieckim kościele, którą uświetniła obecność licznych dostojnych gości, 10 pocztów sztandarowych zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz śpiew chóru św. Cecylii z Bukówca Górnego.
Główne uroczystości odbyły się na skwerze przed remizą. Zaszczyciło je swoją obecnością wielu dostojnych gości, wśród nich: druh Arkadiusz Pawlak, prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lesznie, druh Przemysław Konieczny, prezes Zarządu Gminnego ZOSPRP we Włoszakowicach, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie bryg. Jacek Sowiński, wójt Gminy Włoszakowice Marek Wąsowicz, sekretarz Powiatu Leszczyńskiego Maja Moskwa, sponsorzy, delegacje jednostek OSP i bukówieckich organizacji.
Najstarsza grupa Zespołu Regionalnego NOWE LOTKO wróciła dziś z czterodniowego pobytu na 61 TYGODNIU KULTURY BESKIDZKIEJ (1-4 sierpnia 2024 r.). By krótko scharakteryzować tę imprezę, można powiedzieć, że Tydzień Kultury Beskidzkiej to gigantyczne przedsięwzięcie odbywające się rokrocznie w Beskidach (Beskid Śląski, Żywiecki, Makowski, Międzygórze Jabłonkowskie i ich okolice), gdzie na siedmiu dużych estradach w: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Ujsołach, Cieszynie i Oświęcimiu, przez dziewięć kolejnych dni odbywają się kilkugodzinne koncerty muzyki i tańców ludowych z całego świata.