Aktualności

Miesiąc pełen występów

Miesiąc pełen występów

Miniony miesiąc Zespół Regionalny Nowe Lotko miał niezwykle pracowity i pełen sukcesów.

5 czerwca 2022

Tego dnia wystąpiliśmy na Festynie Wiejskim w Grotnikach. Pojechaliśmy nieco „przerzedzeni”, część z nas była bowiem gośćmi na komuniach. Dobrze, że niektórzy byli blisko, to się „urwali z imprezy” i wystąpili…

Był to bardzo przyjemny występ z fajną publiką. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas na tą sympatyczną imprezę i za pyszne truskawki. Dziękujemy też kapeli za przygrywanie - tym razem kapela była w składzie pan Rafał Zając – skrzypce i pan Wojtek Wojciechowski – dudy.

12 czerwca 2022

Całe niedzielne popołudnie spędziliśmy na II Wiwatowisku w Rawiczu. Daliśmy tam występ nagrodzony owacyjnymi oklaskami, ale nie tylko. Siedem par z naszego Zespołu wzięło udział w II Turnieju Tańców Regionalnych. I tu mieliśmy spore sukcesy:

W kategorii wiekowej 9-12 lat:

I miejsce para Emilka Lipowa i Adam Samol

II miejsce para Marta Jakubowska i Adam Kazubski

III miejsce Zosia Szymaniak i Kuba Apolinarski

IV miejsce para Laura Bajończak i Dominik Maćkowiak

W kategorii 13-17 lat:

I miejsce Julka Konieczna i Bartek Jakubowski

Wyróżnienie Dobrochna Marcinek i Maksymilian Apolinarski

Żeby dopełnić informacji należy dodać, że nasz skrzypek pan Rafał Zając zajął I miejsce w konkursie solistów instrumentalistów, a pary z Bukówca Wioletta i Włodzimierz Szulcowie oraz Małgorzata i Ryszard Woźni odpowiednio pierwsze miejsce i wyróżnienie w kategorii par dorosłych.

19 czerwca 2022

Tym razem niedzielne popołudnie spędziliśmy na III Ignysiowym Laurze w Śmiglu. Jest to konkurs dla dudziarzy i skrzypków, my uświetnialiśmy koncert finałowy. Prócz nas wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca KĘBŁOWO, ZPiT ŻEŃCY WIELKPOLOSCY, kapela góralska JETELINKA oraz wiele kapel dudziarskich i koźlarskich z całej Wielkopolski. Impreza była plenerowa z mnóstwem atrakcji: nam najbardziej podobały się przejażdżki zabytkowymi traktorami i jazda za traktorem na specjalnej gumie! Niesamowita frajda! Wyjazd był bardzo sympatyczny i satysfakcjonujący, bo dopełniły go nasze udane występy i moc braw za nie. Dziękujemy naszej Kapeli, instruktorom i opiekunom. Dziękujemy także organizatorom za zaproszenie i wspaniałą zabawę!

23-26 czerwca 2022

Nasza Kapela Dudziarska w składzie Rafał Zając i Michał Umławski przebywała na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zdobyli tam III miejsce na w kategorii kapel!

Dawali też niesamowite popisy  na wieczornych potańcówkach,  grali na nich razem z zaprzyjaźnionymi kapelami dudziarskimi.

3 lipca 2022

Tym razem byliśmy w Jarocinie, gdzie zostaliśmy zaproszeni do udziału w koncercie finałowym XXIII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. W imprezie wzięło udział 15 zespołów z Polski i trzy zza granicy (z Serbii, Rumunii i Słowacji). W koncercie finałowym wzięło udział 9 z nich oraz dodatkowo my, jako goście honorowi. Amfiteatr w Jarocinie (ten na którym odbywały się legendarne koncerty rockowe), wypełniony był publiką. Było nam niezmiernie miło, zebraliśmy bowiem wiele braw i gratulacji. Mieliśmy też okazję obejrzeć i spotkać się z naszymi rówieśnikami z Polski i zza granicy, którzy też tańczą i grają muzykę ludową.

 

No. I to byłoby na tyle. Chyba wystarczy jak na jeden miesiąc?

Szukaj